Történelem
Üdvözöljük a történelem szaktantárgy oldalán
A tudásközvetítés mellett a történelemoktatás lényeges célja a struktúrák, a kategóriák és az összefüggések felismerésének elsajátítása. A tanórai problémafelvetés olyan történelmi gondolkodási folyamatot kíván elindítani, amilyenbe a fiatalok önmaguktól csak ritkán kezdenek bele. A társadalmi-történelmi kérdésekkel tudatosan, kritikusan és problémaorientáltan foglalkozzanak.
Az oktatás célja kulcskompetenciák megszerzése, ennélfogva cselekvés- és forrásorientált. A projektmunkák, tudósok, kutatók meghívása, történelmi kiállítások vagy rendezvények látogatása, az „élő tanúkkal” találkozás (oral history, avagy történelem elbeszélve) mind hozzájárulnak ahhoz, hogy a történelem a tanulók számára ne csak pusztán egy „tantárgy” maradjon, hanem valóban megalapozza a társadalomban eligazodásukat és hozzásegítse őket, hogy a világra nyitott, tudatos, felelős és toleráns polgáraivá váljanak az európai demokráciának.
A DSB-n a magyar ágon a német történelmet a német előírások szerint oktatjuk és a szóbeli írásbeli vizsgát a német rendelkezéseknek megfelelően tartjuk. Az itteni érettségi a magyar rendszerben emelt szintűnek minősül.
Történelem órarend és tananyag
Alaptudás-katalógus
Dolgozatok és osztályozás
Operátorok a történelem tantárgyhoz
a teljesítménymérés rendje
Alkalmazott tankönyvek
A történelem tantárgy szakmai vezetése