Kémia
Üdvözöljük a Budapesti Német Iskola “Kémia” honlapján!
„Minden, ami körülvesz minket, minden anyag, amit a szemünkkel látunk, végtére is tényleg minden kémia. A tavaszi virágzás ugyanúgy, mint a saját testünk!“
Ezt írja Otto Krätz professzor, kémikus, történész és könyvszerző – és fején találja a szöget!
A kémiai anyagok, a kémiai folyamatok mindenütt jelen vannak a környezetünkben. A diákok minden korosztályával meg akarjuk ismertetni ezek hasznát és veszélyeit.
A kémia tantárgyat a Budapesti Német Iskolában a 8. osztálytól minden évfolyamon heti két órában oktatjuk. A német tanulók a tárgyat a német tanterv szerint, a magyarok pedig a magyar tantervnek megfelelően tanulják.
Az érdeklődő 11.-12. osztályos magyar tanulók heti két plusz kémiaórán vehetnek részt, ha emelt szintű érettségit kívánnak tenni, ami pluszpontokat jelent számukra a magyar felsőoktatási intézménybe való felvételhez. A német tanulók a tárgy heti két órában oktatása miatt nem tehetnek belőle írásbeli érettségit, szóbelit azonban igen.
Amikor a kollégák órarendje megengedi, az érdeklődő tanulóknak rendelkezésre áll a kémia munkaközösség, ahol a kísérletező képességeiket fejleszthetik és bővíthetik.
Kémia szakvezetés