Deutsche Schule Budapest > Egyéb > Látogatás a Honvédkórházban

Látogatás a Honvédkórházban

A biológia fakultációra járó, az orvostudomány, valamint a biológia más területei iránt érdeklődő diáktársaimmal az Észak-Pesti Centrumkórház-Honvédkórházban tölthettünk egy délelőttöt.

Látogatásunk során bepillanthattunk a betegségek diagnosztizálásának, a gyógyítást elősegítő beavatkozások, kezelések megtervezésének folyamatába és választ kaptunk a kérdéseinkre.

Ezután egy szemléletes patológiai bemutató során nagyon részletesen beszélgettünk az egyes szervrendszerek felépítéséről, működéséről. Ebben a tanévben erről tanulunk az iskolában is, így még jobban elmélyíthettük tudásunkat. A csoport egyes tagjai, köztük én is, akik az orvosi egyetemre szeretnének majd járni, megbizonyosodtunk arról, hogy ott a helyünk, mert a látogatás során egy kicsit beleláthattunk az orvosi szakmába is.
Akik nem orvosok szeretnének lenni, szintén sokat tanultak az emberi testről és az egészségügyről, hála a részletes bemutatónak.

Bartók Dénes 11.B