Deutsche Schule Budapest > Egyéb > „Tűzoltó leszek…“ kirándult a 3b

„Tűzoltó leszek…“ kirándult a 3b

“2024. március 6. szerda volt, a szokásos módon bementünk az iskolába, az első óránk  környezetismeret volt. Ezután a szüleink „megnyitották a süteménybazár ajtaját“, és mi ingyen kaphattunk egy szelet süteményt. Utána egy rövid gitárkoncertet és egy könyvbemutatót hallgattunk meg. Aztán eljött az indulás ideje, és elmentünk a tűzoltóságra. A tűzoltók köszöntöttek minket és sok mindent megmutattak nekünk, az autóiktól kezdve a felszereléseikig. Aztán beülhettünk a tűzoltóautóba, és hirtelen megszólalt a riasztórendszer. Igazi vészhelyzet volt, és azonnal ki kellett szállnunk, és a csarnok sarkába kellett mennünk. Féltünk és izgatottak voltunk. A tűzoltók lecsúsztak az oszlopokon. Aztán felöltöztek, odarohantak a tűzoltóautóhoz és elhajtottak. Egy fa rádőlt egy villanyvezetékre. Az akció után játszhattunk a tűzoltóoszlopokon, és még több kérdést tehettünk fel a többi tűzoltónak. Visszafelé a játszótérre mehettünk. Nagyon jó móka volt!”