Deutsche Schule Budapest > Egyéb > MINT próba tanulmányi hét

MINT próba tanulmányi hét

“Your MINT Xperience – a jövő közös alakítása”

MINT próba tanulmányi hét a külföldi német iskolák tanulói számára

Idén Braunschweigben, a Technische Universität műszaki egyetemen rendezik meg a MINT próba tanulmányi hetet 2024. augusztus 26. és 30. között “Your MINT Xperience – shaping the future together” mottóval.

Handout (németül)

Információk (németül)

A próba tanulmányi hét minden évben augusztus végén zajlik a két TU9 egyetemen párhuzamosan. A világ minden tájáról érkező diákoknak lehetőséget kínál arra, hogy benyomást szerezzenek a németországi műszaki egyetemeken folyó STEM-tanulmányokról, így különösen:

– intézetek és laboratóriumok látogatása

– előadások a STEM szakok tartalmáról és a karrierlehetőségekről

– tanulmányi tanácsadás

– workshopok

– látogatás egy helyi vállalatnál

– találkozók a hallgatókkal, a TU9-ING Week öregdiákjaival és a külföldi német iskolák más résztvevőivel világszerte

– kulturális kísérőprogram: városnézés, múzeumlátogatás vagy közös kirándulások

A TU9-ING hét a DAAD BIDS kezdeményezésének támogatásával és a Szövetségi Külügyminisztérium finanszírozásával valósul meg. Minden résztvevő ösztöndíjban részesül a próba tanulmányi héten való részvételért.

Hömöstrei tanár úr várja a 11. évfolyamos diákjai jelentkezését, melyet 2024. április 10-ig kell a Schulmanager-en keresztül elküldeni neki!