Deutsche Schule Budapest > Egyéb > DSB-s tanulók a 2024-es JuFo németországi verseny győztesei között

DSB-s tanulók a 2024-es JuFo németországi verseny győztesei között

“Legyenek nagy ötletek!” – ez volt a mottója az idei “Jugend forscht” fiatal tehetségek számára meghirdetett versenynek. Németország legismertebb, fiatal tehetségek számára kiírt MINT versenyét Düsseldorfban rendezték meg.

2024. március 19-21. között 67 fiatal kutató vett részt a Jugend forscht NRW tartományi versenyen a Henkel düsseldorfi Holthausen-i telephelyén. A munka világa (7), a biológia (7), a kémia (4), a föld- és űrtudományok (7), a matematika/informatika (7), a fizika (7) és a technika (6) területéről összesen 45 projekt jutott be a regionális versenyekről a németországi fináléba.

A DSB diákjai kiemelkedő eredményeket értek el:

• A legjobb interdiszciplináris projekt: Golyó ferritrúdon, Gál-Knapcsek Zsombor, a Budapesti Német Iskola Thomas Mann Gimnázium (Magyarország) tanulója
  • 3. hely fizika: Dominók – elmélet vs. gyakorlat, Sipeki Stella Isabel, a Budapesti Német Iskola Thomas Mann Gimnázium (Magyarország) diákja

Gratulálunk a verseny minden győztesének és felkészítő tanáraiknak!

Az összes győztes itt tekinthető meg (német nyelven).

Egy rövid videó és további (német nyelvű) információk itt találhatók: Videó és a JuFo országos verseny információk