Deutsche Schule Budapest > Egyéb > Ifjú Fizikusok Nemzetközi Versenye (IYPT) hazai válogatója

Ifjú Fizikusok Nemzetközi Versenye (IYPT) hazai válogatója

Lezárult az egyik legrangosabb középiskolás nemzetközi fizikaverseny, az Ifjú Fizikusok Nemzetközi Versenye (IYPT) hazai válogatójának harmadik fordulója, eldőlt ki az az 5 diák aki képviselheti majd a csapatot nyáron, a 37. IYPT-n, Budapesten.

Szívből gratulálunk diákjainknak ehhez a fantasztikus eredményhez!

Az HYPT csapatot 10 diák alkotja, akik együtt készítik elő a problémák megoldását, közösen készülnek a nyári megmérettetésre. Azonban a nemzetközi versenyen kisebb csapat állhat majd a zsűri elé. A versenyzők közül három diák részt vesz az AYPT-n is, ez az osztrák csapat válogatóversenye, amire néhány ország versenyzőit meghívják a szervezők.

Íme az eredmények:

Idén az IYPT csapatba jutott diákok névsora:

Farkas László (Budapesti Fazekas Gimnázium)

Seprődi Barnabás (Óbudai Árpád Gimnázium)

Sinoros-Szabó Zsombor (Budapesti Piarista Gimnázium)

Szederkényi Kincső (Budapesti Német Iskola)

Sztrányai Milán (Budapesti Balassi Gimnázium)

Az AYPT csapatot alkotja:

Bartók Blanka (Budapesti Német Iskola)

Halász Dávid (Lauder Javne Iskola)

Sade Dániel (Lauder Javne Iskola)

Az HYPT csapat további tagjai:

Bíró Kata (Miskolci Földes Gimnázium)

Burger Alfréd (Budapesti Treffort Gimnázium)

Gratulálunk még egyszer minden résztvevőnek, és sok sikert kívánunk az előttük álló rengeteg munkához és izgalomhoz!