Deutsche Schule Budapest > Egyéb > IX. Semmelweis Egészségverseny

IX. Semmelweis Egészségverseny

Iskolánk 11. osztályos tanulóiból álló „Hzinfarkt” csapata előkelő helyen jutott be a Semmelweis Egészségverseny III. fordulójába. A verseny első két fordulójában 806 csapat vett részt, közülük kerültek be a legjobbak a III. fordulóba. A versenyzőknek ebben a fordulóban az elméleti kérdéssorokon kívül egy komoly projektmunkát is el kell végezniük: egészségfejlesztő kampányt kell megvalósítaniuk a saját környezetetükben március 1-jéig. Nagy a tét, mert a döntőbe jutó csapatok felvételi pontokkal gazdagodnak a Semmelweis Egyetem bármely karára történő felvételi során.

Gratulálunk a csapattagoknak: Illés Karolinának, Horváth Viktóriának, Kókai-Nagy Jankának, Bartók Dénesnek és Liu Sheng Yangnak, és további sikeres szereplést kívánunk!