Deutsche Schule Budapest > Egyéb > Az ország legjobb középiskolái – a HVG Top 100-as listája alapján

Az ország legjobb középiskolái – a HVG Top 100-as listája alapján

Az alábbiakban néhány idézet a HVG cikkeiből

Az ország legjobb középiskolái – a HVG Top 100-as listája alapján

„Annyira jól tanítják a matekot a Thomas Mann Budapesti Német Általános Iskola és Gimnáziumban, hogy az intézmény egyből az ország 53. legjobb gimnáziumává vált a HVG középiskolai rangsora szerint.“

„A legjobb alapítványi és magániskolák sorában Javított az AKG, berobbant egy német gimnázium“

„A budapesti Thomas Mann Budapesti Német Általános Iskola és Gimnázium rögtön az 53. helyen kezdett.“

A HVG alapítványi és magániskolák rangsorában a Budapesti Német Iskola az előkelő harmadik helyet érte el.

Milyen szempontok alapján áll össze a rangsor?

Ebben az évben is több mutatót vettek figyelembe a HVG-rangsor készítői. Az egyik ilyen a 10. évfolyamosok 2019-es kompetenciamérésének iskolai átlaga szövegértésből és matematikából – a koronavírus-járvány miatt 2020-ban ugyanis elmaradt az országos képességfelmérés. Fontos szempont volt a 2019/2020-as tanév végén az érettségi bizonyítványokba bekerült eredmények iskolai átlaga magyarból, matematikából, történelemből és idegen nyelvekből, valamint az emelt szintű érettségik aránya.

A teljes cikkeket a HVG360 oldalán olvashatják el: link