Deutsche Schule Budapest > Egyéb > Diákjaink sikere – meseíró pályázat

Diákjaink sikere – meseíró pályázat

A DSB két diákja is a legjobbak közé került a meseíró pályázaton. Bartha Regina (UZ-csoport 7a,b) és Fürcht-Beck Adél (6m) Ujlaki Ildikó indítványozására jelentkeztek a pályázatra, és műveiket már publikált formában Ti is olvashatjátok „A műtárgyak titkos élete“ című mesekönyvben.

Szeretettel gratulálunk Adélnak és Reginának!

"A Budapesti Történeti Múzeum Vármúzeuma "A műtárgyak titkos élete" című mesepályázat díjkiosztóját 2023 október 15-én tartották a múzeum Gótikus terem nevű helyiségében.
Még tavaly írták ki a pályázatot, mely szerint egy történetet, mesét kellett írni a Vármúzeum műtárgyainak záróra után folytatott titkos életéről. A következő hónapok során a gyerekek 3 korosztályban sok mesét írtak.A legjobbakat a pályázati kiíráséval azonos című mesekönyvben gyűjtötték össze.
A díjátadó során egy, a három első helyezett történetből összegyúrt színdarabot adtak elő. Egy oklevél és egy ajándékcsomag mellett mindenki kapott egy tiszteletpéldányt a könyvből. 
"A műtárgyak titkos élete" már kapható a múzeum boltjában.
Mind az előkészületek, mind a mesém megírása és a díjátadón való részvétel nagy élmény volt számomra.
Fürcht-Beck Adél (6m)"

Adél beszámolója
Regina beszámolója (németül)