Deutsche Schule Budapest > Hírek > DSB-s ezüstérem az Ifjú Fizikusok Nemzetközi Versenyén (IYPT)

DSB-s ezüstérem az Ifjú Fizikusok Nemzetközi Versenyén (IYPT)

Idén 36. alkalommal rendezték meg az Ifjú Fizikusok Nemzetközi Versenyét (International Young Physicsists’ Tournament – IYPT) július 17-24. között, ez alkalommal Pakisztánban. A magyar csapat 9 kidolgozott kutatási témájából 4-et mutatott be, melyből 2-t Szederkényi Kincső, iskolánk 10. osztályos tanulója (2022/23-es tanév) osztott meg a zsűrivel és a közönséggel. A csapat jelentős mértékben Kincső kiváló tudásának, munkájának és teherbírásának köszönhetően az ezüstérmet jelentő 7. helyen végzett. (hypt.elte.hu / iypt.org)

A „fizikázás” mellett sikerült jobban megismerni Pakisztánt is. Egy teljesen új világot és kultúrát fedezhettünk fel. Körbenéztünk Murree városában, kirándultunk a Himalája aljában, megismerhettük a helyi ételeket, „kitanultuk” a helyi népzenét és táncot is, és még pickup csomagtartóján is utaztunk – rendőrségi díszkísérettel 😊.

A magyar csapat tagjai voltak:

Czehlár Gergely (Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium, 12. évf.);

Grosser Dániel (Budapesti Fazekas Mihály Gimnázium, 11. évf.);

Szederkényi Kincső (DSB – Budapesti Német Iskola, 10. évf.);

Vári Gergely Péter (Budapesti Fazekas Mihály Gimnázium, 11. évf.)

Szívből gratulálunk és további sikereket kívánunk!