Deutsche Schule Budapest > Egyéb > DSB-s diákok kiemelkedő eredményei a “Jugend forscht 2023” versenyen

DSB-s diákok kiemelkedő eredményei a “Jugend forscht 2023” versenyen

2020 óta részt veszünk az észak-rajna-vesztfáliai “Jugend forscht” és “Schüler experimentieren” regionális versenyen.

Idén a DSB ismét egy tehetséges csapattal -Taxner Tádé (8.B), Bartók Blanka (10.B), Fülöp Levente (10.B) és Szederkényi Kincső (10.B)- és ígéretes kutatási témákkal képviseltette magát a düsseldorfi regionális döntőn, és mind a műszaki, mind a fizika kategóriában 3. helyezést ért el, valamint a fizika kategóriában 1. helyezést is.

Ezzel az 1. helyezéssel diákunk továbbjutott a bochumi országos döntőre, és holtversenyben a fizika kategóriában kiosztott legjobb helyezést érte el.

Eredmények:

Regionális döntő, Düsseldorf 2023.03.08:

Szederkényi Kincső: fizika kategória 1. helyezett

Bartók Blanka: fizika kategória 3. helyezett

Taxner Tádé: technika kategória: 3. helyezett

Tartományi döntő, Bochum 2023.03.24-26.:

Szederkényi Kincső: fizika kategória: holtversenyben 2. helyezett

Gratulálunk minden résztvevőnek, és külön köszönjük Hömöstrei tanár úrnak a fáradhatatlan erőfeszítéseit, amelyekkel diákjainkat a természettudományok terén támogatja és kihívások elé állítja!