Deutsche Schule Budapest > Egyéb > DePhyMa – Fizikaverseny 2023: A DSB elhozta a várdorkupát!

DePhyMa – Fizikaverseny 2023: A DSB elhozta a várdorkupát!

A magyarországi német fizikaversenyen 9-11. évfolyamos tanulóink vettek részt. Az ELTE-n 2023.03.31-én megrendezett országos döntőben nemcsak elméleti tudásukat, hanem kísérleti jártasságukat és képességeiket is bizonyítaniuk kellett, amit nagy sikerrel meg is tettek!

Tanulóink az alábbi eredményeket érték el:

1. évfolyam: 1. helyezés – A DSB fizika-team tagjai: Bartha Benedek (9.B), Nielebock Natalie (9.B) és Sipeki Stella (9.A)
  2. évfolyam: 2. helyezés – A DSB fizika-team tagjai: Bartók Blanka (10.B), Fülöp Levente (10.B) és Mucsányi Botond (10.A)
  3. évfolyam: 1. helyezés – A DSB fizika-team tagjai: Földvári Milán (11.A), Gál-Knapcsek Zsombor (11.A) és Vizi Sebastian (11.A)

Így iskolánk összetettben is első helyezést ért el és elhozta a vándorkupát a DSB-be legalább egy évre!

Szívből gratulálunk diákjainknak és felkészítő tanáraiknak!

A DSB fizika csapata balról jobbra:
Fülöp Levente (10.B), Mucsányi Botond (10.A), Bartók Blanka (10.B), Bartha Benedek (9.B), Földvári Milán (11.A, a vándorkupával), Nielebock Natalie (9.B), Sipeki Stella (9.A), Gál-Knapcsek Zsombor (11.A) és Vizi Sebastian (11.A)

Szívből gratulálunk!!!