Deutsche Schule Budapest > Hírek > DSB rendezvény: A német egység napja

DSB rendezvény: A német egység napja

A német egység napja

Szeptember 30-án a Budapesti Német Iskola színháztermében került sor a Német Egység Napjának megünneplésére. A rendezvény részeként Dr. Heinrich Kreft, a Budapesti Andrássy Egyetem nemzetközi kapcsolatok és diplomácia professzora előadást tartott “A német és európai megosztottságtól az újraegyesítésig. Fordulóponttól fordulópontig.” címmel.

Dr. Kreft a német újraegyesítést az európai újraegyesítés részeként mutatta be. Az 1945-ös háború és a háború utáni konferenciák eredményeitől kezdve bemutatta Németország és Európa megosztottságának megszilárdulását, majd a hidegháború különböző fázisait egészen annak 1990-es végéig.

Dr. Kreft újra és újra utalt a jelenre, például az ukrajnai háborúra, és hosszú diplomáciai életútjának számos tapasztalatát is – többek között a korábbi luxemburgi német nagykövetként szerzett tapasztalatait – beépítette előadásába.

Ezt követően a diákoknak lehetőségük volt kérdéseket feltenni, amivel éltek is.
Az eseményhez kapcsolódóan a 12. osztályosok kiállítást rendeztek “A német újraegyesítés karikatúrában elmesélve” címmel.