Deutsche Schule Budapest > Egyéb > Cseretalálkozó a Budapesti Gustave Eiffel Francia Gimnáziummal

Cseretalálkozó a Budapesti Gustave Eiffel Francia Gimnáziummal

Miután a 2022. január 22-i német-francia nap alkalmából már dolgoztunk együtt online a kulturális különbségekről padlet formájában, április 28-án, csütörtökön végre személyesen is találkozhattunk.

Egy rövid közös ebéd után először megmutattuk a francia diákoknak az iskolánkat, akiket lenyűgözött az iskolaépületeket körbeölelő zöldterület. Később nyelvi játékok segítségével ismerkedtünk meg egymással.

Beszélgettünk a két iskola közötti hasonlóságokról és különbségekről, az eltérő körülményekről és szokásokról.

Az eredményeket és tapasztalatainkat rövid videók formájában örökítettük meg, amelyeket az Arte kulturális csatorna “Karambolage” című műsorához hasonlóan készítettünk el.

Mindannyiunk számára nagyon kellemes élmény volt, ezért hihetetlenül gyorsan eltelt az idő.