Deutsche Schule Budapest > Egyéb > „Das Fremde als Chance” – Kreatív verseny 2022

„Das Fremde als Chance” – Kreatív verseny 2022

Györfi-Tóth Emese (9a) DSB-s tanuló nyújtotta be a legjobb pályaművet a magyarországi némettanulóknak meghirdetett esszépályázatra.

A zsűrire nagy hatással volt a pályázó kreativitása és többrétegű elbeszélése.

A „Das Fremde als Chance” („Az ismeretlen/idegen mint lehetőség”) pályázat projektteamje Emese írását tartotta a legjobbnak a beérkezett pályaművek közül.

A pályázat a KunstLeben e.V., a Budapester Ensemble, a Zentralstelle für Auslandsschulwesen (Budapest) és a Goethe-Institut (Budapest) közös projektje keretében valósult meg.

Emese „Alle Menschen sind verschieden” („Minden ember más”) című gyönyörű esszéjét -német nyelven- itt olvashatják el.

Ezúton szeretnénk megragadni az alkalmat, hogy szeretettel gratuláljunk Emesének és tanárnőjének!