Deutsche Schule Budapest > Hírek > Csapataink sikerei az Országos Állategészségügyi verseny döntőjében

Csapataink sikerei az Országos Állategészségügyi verseny döntőjében

Csapataink sikeres szerelése az V. Országos Állategészségügyi verseny döntőjében

Az Állatorvostudományi Egyetem campusán és kihelyezett tanszékein (pl. Üllőn) 2022. március 4-6. között rendezték meg az Országos Állategészségügyi verseny döntőjét.

A háromfordulós elődöntő 131 csapata közül 10 jutott tovább a döntőbe, és mérte össze tudását állatokról, állategészségügyről, természetről és környezetvédelemről.

A legkülönfélébb versenyfeladatok megoldása, végrehajtása mellett a diákok részt vettek többek között kis- és nagyállatklinikai látogatáson, bepillantást nyerhettek az egyetem működésébe, anatómiai és patológiai bonctani gyakorlaton vehettek részt.

A döntőbe jutott két 11.-es csapatunk remekül szerepelt: a 4. és 7. helyen végeztek, és övék lett a legvidámabb, legkreatívabb, legötletesebb csapatnak járó különdíj is.

Szeretettel gratulálunk tanulóinknak!

4. hely és különdíj:

„Formaldehid” csapat: Gulyás-Nagy Anna, Lantos Anna, Wallisch Léna 11.B osztályos tanulók

7. hely:

α-glükóz csapat: Csonka Sarolta (11.A), Káposzta Sára (11.B), Schmidt-Bohn Zsombor (11.A) osztályos tanulók

A döntő három napja olyan különleges élményeket tartogatott a résztvevőknek, melyre egész életükben jó szívvel fognak visszaemlékezni.

A háromnapos verseny emlékezetes pillanatait idézik fel a képek:

„Formaldehid” csapat (Léna, Anna, Panni):

α-glükóz csapat (Zsombor, Saci, Sára):