Deutsche Schule Budapest > Egyéb > Diercke földrajzverseny 2022: Marten Jehle nyerte az iskolai fordulót

Diercke földrajzverseny 2022: Marten Jehle nyerte az iskolai fordulót

2022. február 23-án tartottuk Németország legnagyobb földrajzversenyének a „Diercke Geographie Wissen“ iskolai fordulóját.

A verseny első helyezettje Marten Jehle (10a) lett.

A versenyen negyven 7-10. osztályos tanuló indult. Marten huszonhét pontot ért el a lehetséges harmincegyből, amivel az első helyet vívta ki magának.

Ivan Komatina (10b, 22 pont) a második, Andreas Sterl (10a, 19 pont) a harmadik helyen végzett.

A nyertesek mozijegyet kaptak, aminek nagyon örültek.

Több, mint 300 000 résztvevővel a Diercke WISSEN Németország legnagyobb földrajzversenye, ami iránt minden évben nagy az érdeklődés a németországi és a külföldi német iskolák részéről egyaránt.

Már csak két akadályt kell sikerrel venni!

Marten az iskolai verseny megnyerésével kvalifikálta magát a március végén megrendezésre kerülő külföldi német iskolák döntőjére. Egy, a második fordulóban elért első helyezés lehetőséget adna neki arra, hogy 2022. júniusában Braunschweigben, a Diercke WISSEN földrajzverseny döntőjében mérkőzzön meg Németország legjobb diákjaival.

Gratulálunk!