Deutsche Schule Budapest > Egyéb > Gratulálunk a Juvenes translatores verseny nyertesének, Szántó Hannának és az okleveles Wallisch Lénának

Az Európai Bizottság 2022. február 10-én hirdette ki a 2021-22. évi Juvenes Translatores (latin ‘fiatal fordítók’) uniós középiskolai fordítóverseny nyerteseit. Az idei verseny témája a „Teljes gőzzel előre – a zöldebb jövő felé” volt. A résztvevők a 24 uniós hivatalos nyelv közül szabadon választhattak forrás- és célnyelvet.

Magyarországon 21 középiskolából 91 diák vett részt a versenyben.

Közülük Szántó Hanna (12a), iskolánk tanulója bizonyult a legjobbnak, aki német-magyar nyelvpárosításban készítette el díjnyertes fordítását.

Iskolánk színeiben Wallisch Léna (11b) kiemelkedő fordításával elismerő oklevelet szerzett.

Szívből gratulálunk!

A győztesek kihirdetéséről készült videoklippet itt nézhetik meg (5:52 percnél): https://youtu.be/ETf6bSkHzz0

Sajtóközlemény letöltése (magyar nyelvű)