Deutsche Schule Budapest > Egyéb > Diákjaink egy különleges biológiaverseny döntőjében

Diákjaink egy különleges biológiaverseny döntőjében

Az Országos Állategészségügyi Versenyen a DSB két csapata is remekül szerepelt, és bejutott az országos döntőbe.

A verseny első szakasza szeptembertől januárig tartott, és három, komoly szellemi munkát, logikus gondolkodást, kutatást igénylő feladatsorból valamint kreatív feladatokból (pl. videó készítés) állt. Egy-egy feladatsoron több hétig dolgoztak a diákok.

Az országos döntőbe 131 csapat közül a tíz legjobb csapat jutott be.

Nagyon büszkék vagyunk a DSB mindkét csapatának teljesítményére, akik a 2. és 5. helyet érték el.

A „Formaldehid” csapat tagjai: Gulyás-Nagy Anna, Lantos Anna, Wallisch Léna 11.B osztályos tanulók.

Az „α-Glükóz” csapat tagjai: Csonka Sarolta (11.A), Káposzta Sára (11.B), Schmidt-Bohn Zsombor (11.A) osztályos tanulók.

A háromnapos döntőt 2022. március 4-6-ig rendezik Budapesten az Állatorvostudományi Egyetemen, Üllőn, az ÁTE tangazdaságában és más helyszíneken.

Gratulálunk mindkét csapatnak, és sok sikert kívánunk a döntőhöz!