Deutsche Schule Budapest > Hírek > Sikeres szereplés a Tudományos Diákkörök Országos Konferenciáján

Sikeres szereplés a Tudományos Diákkörök Országos Konferenciáján

Gulyás-Nagy Anna, Lantos Anna és Wallisch Léna 10.B osztályos tanulók sikerrel szerepeltek a Kutató Diákok Mozgalma szervezésében meghirdetett és 2021. február 26-27-én megtartott TUDOK (Tudományos Diákkörök Országos Konferenciája) 2021 – Élet- és Környezettudományi Tematikus Konferencián.

A lányok február 27-én a „Kutatási terv” szekcióban online adták elő a több hónapon keresztül végzett kísérletsorozatuk eredményeit. A szekcióban, ahol 11-12-es tanulókkal együtt versenyeztek, a pályázó diáktársak és a neves zsűritagok előtt kellett 10 perces prezentációt tartaniuk, majd válaszoltak a feltett kérdésekre.

A lányok idén nem jutottak a döntőbe, de a zsűri tagjai megdicsérték őket, és jövőre is visszavárják tanulóinkat. Mi is szeretettel gratulálunk nekik!

Felkészítő tanáraik: Hömöstrei Mihály és Vetési Edit