Deutsche Schule Budapest > Egyéb > Siker a „Jugend debattiert in Europa” országos döntőjében

Siker a „Jugend debattiert in Europa” országos döntőjében

2026. május 28-án a budapesti Madách Trade Centerben rendezték meg a „Jugend debattiert in Europa” vitaverseny magyarországi elődöntőjét.

Az elődöntőben a négy iskolai régió győztesei mérték össze tudásukat. A versenyen Magyarország 16 részt vevő iskolájának legjobb nyolc diákja vett részt. Az elődöntő vita kérdése az volt, hogy szükséges-e megváltoztatni a fiatalok minimális órabérét Magyarországon.

A két vita rendkívül izgalmas és színvonalas volt. A résztvevők pontos nyelvhasználattal, alapos felkészültséggel és jól átgondolt érvekkel támasztották alá álláspontjukat. Különösen figyelemre méltó volt, hogy a különböző nézőpontokat milyen sokoldalúan mutatták be, és milyen nyitottan, ugyanakkor kritikus szemlélettel vizsgálták azokat.

Nagy örömmel gratulálunk Georgi-Florian Toshevnek (11b), aki kiváló teljesítményével az elődöntő legjobbjai közé került, és képviselhette iskolánkat a másnap megrendezett országos döntőben. Az országos döntő témája a következő volt: „Be kell-e tiltani Magyarországon a közösségi média használatát a 16 év alatti fiatalok számára?”

Georgi az országos döntőben is remekül szerepelt, és az előkelő 4. helyet szerezte meg. Felkészítését Kunze Sabine és Helmle Dorottya tanárnők segítették.

Szívből gratulálunk Georginak és felkészítő tanárainak ehhez a szép eredményhez, és további sok sikert kívánunk nekik!