Deutsche Schule Budapest > Hírek > DSB diákok sikere az OTIO döntőjében

DSB diákok sikere az OTIO döntőjében

Iskolánk öt diákja május 22-én és 23-án részt vett az Országos Tudományos és Innovációs Olimpia (OTIO) 60 fős döntőjén. Az idei évben több mint 700 pályázat közül kerültek ki a legjobbak, így már a döntőbe jutás, valamint az odáig vezető kitartó tanulás és munka is kiemelkedő teljesítménynek számít.

A szakmai tekintélyekből – mérnökökből, kutatókból és üzleti szakemberekből – álló zsűri különösen nagyra értékelte diákjaink munkáját. A döntőbe jutott három DSB-s projekt összesen két II. díjat és egy különdíjat nyert el elismerésül.

Hajsz Natália (11.A)
A láthatatlan veszélytől a látható biztonságig – II. díj
Bővebben a projektről: https://otio.hu/35_355.html

Szederkényi Dóra és Szederkényi Mátyás (10.B)
STEAMflow – II. díj
Bővebben a projektről: https://otio.hu/35_300.html

Fürcht-Beck Adél és Schmidinger Petra (8.B)
A délibáb fizikája a tűzvédelemben – Különdíj
Bővebben a projektről: https://otio.hu/35_158.html

A díjátadó rendezvényen az egyik díjátadó és egyben a rendezvény egyik védnöke Kapu Tibor űrhajós volt.

A DSB-s diákok munkájának köszönhetően a diákok felkészítő tanára, Dr. Hömöstrei Mihály tanári díjban is részesült. Szívből gratulálunk ehhez a fantasztikus teljesítményhez!