Deutsche Schule Budapest > Egyéb > DSB-s diákok a DePhyMa országos matematikaverseny döntőjében

DSB-s diákok a DePhyMa országos matematikaverseny döntőjében

A 2021-11-es tanévben 18. alkalommal került sor a német nyelvű DePhyMa matematika versenyre. A verseny két fordulóból áll, egy iskolaiból és egy országosból. Az országos fordulóba négy DSB-s diák is bejutott: Szederkényi Kincső (9a), Fülöp Levente (9a), Bakonyi Bence (10a) és Földvári Milán (10a).

A döntőt a hagyományoknak megfelelően a Budapesti Gazdasági Egyetemen rendezték, és a ZfA német mint idegen nyelv tanításért felelős  magyarországi szaktanácsadója, Antje Heinicke nyitotta meg. A megnyitóbeszédet az egyetem rövid bemutatása követte, majd a döntőbe jutott 40 diák nekilátott a feladatok megoldásának.

Amíg a tanárok a feladatlapokat javították, a diákok egy valószínűség-számítással kapcsolatos játékban vehettek részt. A játék neve „malacságok” volt, ugyanis a hagyományos dobókocka helyett malacformájú tárggyal kellett „dobni”, és a „malacságok” lehetséges kimenetelének valószínűségét kellett kísérletek segítségével „megjósolniuk”, úgymint „malacka, dagonya, dupla csülkös”.

A játék után az eredményhirdetés és a díjátadó következett. Diákjaink kitűnő teljesítménnyel szerepeltek a versenyen:

  1. évfolyamon: Fülöp Levente (3. hely), Szederkényi Kincső (4. hely)
  2. évfolyamon: Bakonyi Bence (5. hely), Földvári Milán (8. hely)

 

A DSB diákjainak összteljesítménye az előkelő 3. helyet jelentette iskolánknak.

Szívből gratulálunk a résztvevőknek, és köszönjük Váradi tanár úrnak a felkészítést!

A matematikatanárok munkaközössége