Deutsche Schule Budapest > Hírek > Diákjaink sikere: Deák Ferenc és kora esszépályázat

Diákjaink sikere: Deák Ferenc és kora esszépályázat

Két diákunk, Szántó Hanna (11a) és Hegedűs Zita (11a) is indult az országos „Deák Ferenc és kora” című esszépályázaton.  Pályázni minimum 12 oldalas tanulmánnyal/esszével lehetett, amely önálló kutatáson alapuló tézis felállítását is tartalmazza. Hanna a magyarországi nyelvi kisebbségekre vonatkozó törvényalkotási folyamatot mutatta be dolgozatában, amely az esszé szerint a 19. század legliberálisabb nemzetiségi törvényét eredményezte, és pályázatával első díjat nyert.  Zita a magyaroszági jogi képzés és a jogi karok fejlődését kutatta, melyre Deák Ferenc munkássága nagy hatást gyakorolt, és munkájával 2. helyezést ért el. Minkét írást publikálni fogják a szervezők, és a nyertesek 100.000  valamint 75.000 Ft jutalomban is részesültek.

Gartulálunk nekik!

1 helyezet oklevél