Deutsche Schule Budapest > Naptár > Szülői tájékoztató 2020.03.23

Szülői tájékoztató 2020.03.23

Kedves Szülők!

Remélem, mindannyian egészségesen kezdték az új hetet!

Egy gondot máris levehetünk az Önök válláról: a német oktatási minisztérium (KMK) az általunk javasolt és már megkezdett online tanulási intézkedések összességét elfogadta! Ez azt jelenti, hogy diákjaink a tanévet szabályosan be tudják fejezni.

A digitális oktatás eredményes és egységes megvalósításához a következő pontokban megfogalmazottak szerint szeretnénk segítségüket kérni:

• Kérjük, ellenőrizzék, hogy gyermekük regisztrálva van-e az iskola Moodle online oktatási felületén!
  • Ahhoz, hogy gyermekük a Moodle-ban elérhető tananyagot le tudja tölteni, a tantárgyat oktató tanárnak fel kell  vennie őt a tantárgyat tanulók névsorába. Ha ez még nem történt meg, kérem, várják ki türelemmel!
  • Hamarosan rövid használati utasítást is kapnak a Moodle-hoz Tarsoly Beáta tanárnőtől. Ez a használati útmutató iskolánk honlapján is elérhető lesz az E-Learning menüpontban.

Szeretném köszönetemet is kifejezni mindazoknak, akik a korona-vírus miatt kialakult rendkívüli helyzetben tárgyszerűséggel, éleslátással és rugalmas javaslatokkal kísérik munkánkat!

A legjobbakat kívánva, szívélyes üdvözlettel

Vámosi Judit