Szerezhető végzettség

A Budapesti Német iskolában a következő végbizonyítványok megszerzésére van lehetőség:

Évfolyam

Német végbizonyítványok

Magyar bizonyítvány

9 Hauptschulabschluss

10 Realschulabschluss

12 Általános érettségi Érettségi vizsga

A magyar ágon tanulók egyaránt megkaphatják a német és a magyar érettségit. Minden, a magyar ágon végzett tanuló leteszi a német érettségi vizsgát, amely négy tárgy vizsgaeredményeit tartalmazza. Az egyes tárgyak vizsgaeredményeiről, azok magyarországi átszámításáról (a vizsga szintjét és az elért eredményt százalékban és érdemjegyben kifejezve) tanulóink tanúsítványt kapnak.

A magyar érettségi bizonyítvány megszerzéséhez a vizsgatárgyak számának és megoszlásának meg kell felelniük a magyar előírásoknak: legalább öt vizsgatárgy, a következő megoszlásban: magyar nyelv és irodalom, történelem, matematika, idegen nyelv, választott tantárgy.

A németül tanult tárgyak vizsgája a német, a magyar nyelven tanult tantárgyak érettségi vizsgája a magyar előírások szerint történik.