Pszichológiai tanácsadás

Kedves Szülők!

Heisz Lívia vagyok, 2016 szeptemberétől a Deutsche Schule Budapest iskolapszichológusa.

A Pázmány Péter Katolikus Egyetemen végzett tanulmányaim után nevelési tanácsadóban, majd jelenleg egy gyermekjóléti szolgálatnál dolgozom, így változatos terepen foglalkozom gyermekekkel és serdülőkkel pszichológusként. Gimnáziumi tanulmányaimat német és magyar nyelven végeztem, valamint hosszabb időt töltöttem Németországban és Dániában, így számomra otthonos és értékes az iskola által képviselt multikulturális környezet.

Iskolapszichológusként olyan témákban tudok segítséget és támogatást nyújtani, amelyek érintik az iskolát, vagy kihatnak az iskolai életre. Íme egy pár téma, amelyekben egy iskolapszichológus a tanulók és a szülők segítségére lehet:

• Teljesítményszorongás, félelem az iskolától vagy szerepléstől
  • Hiperaktivitás, figyelemzavar, tanulási problémák
  • Agresszió, magatartásproblémák
  • Iskolai kiközösítés, szociális problémák
  • Aktuális krízishelyzet megoldása, konfliktuskezelés
  • Nevelési bizonytalanságok, fejlődéslélektani kérdések
  • Csoportos tréningek, mediáció

A probléma jelzése érkezhet a tanár, a diák vagy a szülő részéről az iskolapszichológus felé. A tanácsadás célja, hogy közös megoldási lehetőségeket dolgozzunk ki az aktuálisan felmerülő helyzetekre, továbbá szükség esetén a probléma megoldásához megfelelő orvosi, gyógypedagógiai, vagy terápiás szakembert találjunk.

A tanácsadás önkéntes alapon történik és ingyenes.

Fogadóóráim:

Kedd: 14:00- 18:00

Csütörtök: 8:00- 12:00

Időpont egyeztetése végett, valamint bármilyen kérdés esetén az alábbi címre írhat emailt:

schulpsychologie@deutscheschule.hu

Örömmel várom jelentkezését és a közös munkát!