DAS
Deutsche Schule Budapest
1121 Budapest, Cinege út 8/C.
Tel.: +36-1-39191-00
Fax: +36-1-39191-10
sekretariat@deutscheschule.hu
 
25 éves a Budapesti Német Iskola – Jubileumi ünnepség

2015. május 29.

Logo Jubiläum großA Budapesti Német Iskola 2015. május 29-én, pénteken ünnepséget tartott fennállásának 25. évfordulója alkalmából. A rangos diplomáciai és gazdasági képviselőkből, valamint az iskolaközösség támogatóiból álló, több mint 300 fős közönséget egy változatos színpadi program várta: beszédet mondtak többek között Lieselore Cyrus, a Németországi Szövetségi Köztársaság magyarországi nagykövete, és Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere, valamint közreműködtek az iskola diákjai különböző zenei és színészi produkciókkal.

Thomas Mahrenholtz igazgató az este folyamán három, az iskola jövőjét illető, fontos bejelentést is tett. Először is – és ezt azok a vendégek, akik a hivatalos kezdés előtt már helyet foglaltak a színházteremben, akár láthatták is – közvetlenül az ünnepség előtt került aláírásra egy fontos támogatási szerződés a Német Szövetségi Köztársaság és a Budapesti Német Iskola Alapítvány között. Ez az anyagi támogatásról szóló megállapodás teszi lehetővé az iskola épületkomplexumának bővítését, mely első sorban az általános iskolát és a menzát érinti. Ezáltal biztosítva lesznek a megfelelő infrastrukturális körülmények a folyamatosan növekvő iskola számára.

A második fontos hír, hogy annak érdekében, hogy az alsó tagozat magyar oktatási ágán még magasabb színvonalon folyhasson a németoktatás, egy szakértői csapat támogatja majd az iskola munkáját. A következő tanévre tervezett, intenzív együttműködéstől a vezetőség növekvő, stabil tartalmi felkészültséget és folyamatos szakmai fejlődést remél az alsó tagozaton zajló németoktatásban.

A harmadik bejelentés szerint a Budapesti Német Iskolában a 2017-18-as tanévtől, az ötödik osztálytól indulóan, fokozatosan évfolyamonként három osztályra bővül az iskola. Ennek megfelelően a saját általános iskolánkból felnövő magyar és német osztályok mellett a jövőben is indul majd ötödik osztály magyar általános iskolákból érkező kisdiákokkal. Az ötödik évfolyamon való becsatlakozás, melyhez továbbra is hozzá tartozik majd az intenzív előkészítő, egy bevált és közkedvelt lehetőség a magyar gyerekek számára és meghatározó szerepe van iskolánkban a magyar és német kultúra találkozását illetően.

A 25. jubileumi ünnepségen tehát nem csak a nosztalgikus visszaemlékezés kapott helyet. A Mahrenholtz igazgató úr által közvetített jó hírek – a németországi támogatás, a szakértői együttműködés a németoktatásban az alsó tagozat magyar ágán, valamint a bekapcsolódás lehetőségének megtartása az ötödik évfolyamon – együttesen kedvező jövőképet festenek az iskola számára.

 

A Budapesti Német Iskola 2015. május 29-én, pénteken ünnepséget tartott fennállásának 25. évfordulója alkalmából. A rangos diplomáciai és gazdasági képviselőkből, valamint az iskolaközösség támogatóiból álló, több mint 300 fős közönséget egy változatos színpadi program várta: beszédet mondtak többek között Lieselore Cyrus, a Németországi Szövetségi Köztársaság magyarországi nagykövete, és Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere, valamint közreműködtek az iskola diákjai különböző zenei és színészi produkciókkal.

 

Thomas Mahrenholtz igazgató az este folyamán három, az iskola jövőjét illető, fontos bejelentést is tett. Először is – és ezt azok a vendégek, akik a hivatalos kezdés előtt már helyet foglaltak a színházteremben, akár láthatták is – közvetlenül az ünnepség előtt került aláírásra egy fontos támogatási szerződés a Német Szövetségi Köztársaság és a Budapesti Német Iskola Alapítvány között. Ez az anyagi támogatásról szóló megállapodás teszi lehetővé az iskola épületkomplexumának bővítését, mely első sorban az általános iskolát és a menzát érinti. Ezáltal biztosítva lesznek a megfelelő infrastrukturális körülmények a folyamatosan növekvő iskola számára.

A második fontos hír, hogy annak érdekében, hogy az alsó tagozat magyar oktatási ágán még magasabb színvonalon folyhasson a németoktatás, egy szakértői csapat támogatja majd az iskola munkáját. A következő tanévre tervezett, intenzív együttműködéstől a vezetőség növekvő, stabil tartalmi felkészültséget és folyamatos szakmai fejlődést remél az alsó tagozaton zajló németoktatásban.

A harmadik bejelentés szerint a Budapesti Német Iskolában a 2017-18-as tanévtől, az ötödik osztálytól indulóan, fokozatosan évfolyamonként három osztályra bővül az iskola. Ennek megfelelően a saját általános iskolánkból felnövő magyar és német osztályok mellett a jövőben is indul majd ötödik osztály magyar általános iskolákból érkező gyerekekkel. Az ötödik évfolyamon való becsatlakozás, melyhez továbbra is hozzá tartozik majd az intenzív előkészítő, egy bevált és közkedvelt lehetőség a magyar diákok számára és meghatározó szerepe van iskolánkban a magyar és német kultúra találkozását illetően.

 

A 25. jubileumi ünnepségen tehát nem csak a nosztalgikus visszaemlékezés kapott helyet. A Mahrenholtz igazgató úr által közvetített jó hírek – a németországi támogatás, a szakértői együttműködés a németoktatásban az alsó tagozat magyar ágán, valamint a bekapcsolódás lehetőségének megtartása az ötödik évfolyamon – együttesen kedvező jövőképet festenek az iskola számára.