A Budapesti Német Iskola Tanári tanácsa

A DSB Tanári Tanácsa a tanárok valamennyi érdekcsoportjának képviselőiből tevődik össze. A 2015/2016-os tanévben ezek a következők: helyi alkalmazásban lévő magyar tanárok: Danhauser Ágnes (elnök/szóvivő) és Lehr-Balló Máté, helyi alkalmazásban lévő német tanárok: Lisa Benker és Florence Schikora, kiküldetésben lévő német tanárok: Christian Grotthaus (jegyzőkönyvvezető) és Cordula Riemer (elnök- és szóvivő helyettes).

Lehrerbeirat 2015-2016

Fő célunk, hogy az iskolát a jól működő emberi kapcsolatok és a jó hangulat jellemezze, s hogy a tantestület érdekeit képviseljük. Ezért rendszeres időközönként folytatunk megbeszélést az iskola igazgatóságával, s ha szükséges, az Alapítványi Tanácsnál is jelezzük problémáinkat. Magunkat a tantestület képvsieletének tekintjük, s készek vagyunk, ha erre igény mutatkozik, minden egyes kollega segítségére lenni, hogy jogait gyakorolhassa. Ezen kívül a gondoskodunk a kollégák köszöntéséről különböző ünnepnapokon, évente kirándulást szervezzük az iskola dolgozói számára, valamint a mi feladatunk közös ünnepeink szervezése is.

Geschäftsordnung des Lehrerbeirats