Párbeszéd a DSB-ben

2011. május 20.

Dialog an der DSB - Párbeszéd a DSB-ben

20. Mai 2011, 11.30 Uhr in der Aula der Deutschen Schule Budapest

A Budapesti Német Iskola a soros EU-s elnökség alkalmából 2011. május 20-án pódiumbeszélgetésre hívta az érdeklődőket az iskola színháztermébe. A téma a magyar tanácsi elnökség kiemelt jelentőségű kérdése volt - az egységes európai roma stratégia kidolgozása. Balog Zoltán, Társadalmi Felzárkózásért Felelős Álllamtitkár, és Balázs Péter professzor, volt külügyminiszter elvállalták, hogy iskolánk 11. és 12. osztályos tanulóival elbeszélgetnek erről a különösen aktuális kérdésről.

A Budapesti Német Iskola vezetése ezúton is megköszöni a két előadónak, hogy eljöttek hozzánk, és hogy ilyen élénk, a diákok érdeklődését lebilincselő beszélgetés alakulhatott ki. Köszönjük továbbá minden kedves vendégünknek a részvételt. Végül, de nem utolsósorban, külön örömünkre szolgál, hogy több vendégünk elismerően szólt a tanulók által feltett kérdések milyenségéről,  ill. a téma iránt nyitott leendő érettségiző fiataljainkról.