Párbeszéd a DSB-ben

2013. április 09.

2. Dialog an der DSB - 2. Párbeszéd a DSB-ben

09. April 2013, 11.30 Uhr in der Aula der Deutschen Schule Budapest

Immár második alkalommal rendezett a Budapesti Német Iskola pódiumbeszélgetést.

Első ízben 2011. májusában folytatott iskolánkban Balog Zoltán úr, emberi erőforrás miniszter és Balázs Péter professzor úr, volt külügyminiszter a felső középfokú oktatásában résztvevő tanulókkal az EU soros elnökségről eszmecserét.

Ez alkalommal, 2013. április 09-én az ELMŰ-ÉMÁSZ-csoport elnökségi tagja, Hans-Günter Hogg és a Budapesti Repülőtér vezérigazgatója Jost Lammers úr voltak a vendégeink.  A téma a német gazdaság jelene és jövője volt Magyarországon. Az előadók a magyar gazdaság fejlődésének aktuális kérdéseiről beszéltek, és a 11. és 12. osztályos diákok által feltett, a társadalomismeret órán előkészített kérdésekre is válaszoltak.

A „Párbeszéd a DSB-ben” célja az, hogy a tanulóknak lehetőségük nyíljon közvetlenül a döntéshozókkal kapcsolatba lépni, és a politikai, gazdasági életről a tanításon kívül is információt szerezni.

A Budapesti Német Iskola köszönetét  fejezi ki Hans-Günter Hogg és Jost Lammers uraknak a kötetlen beszélgetésért.