Mario Giordano író a DSB-ben

2013. április 15.

A könyvhét már évek óta állandó program a Budapesti Német Iskolában.

Idén Mario Giordano, a sikeres ifjúsági és gyermekkönyv író nyitotta meg az eseménysorozatot és felolvasást tartott a 7. és 9. évfolyamnak, valamint a felső középfokú oktatásban résztvevő tanulóknak. A népszerű író a „Der aus den Docks” és a „A kísérlet” című könyvéből olvasott fel tanulóinknak. Az író ezekkel a könyveivel vált híressé, valamint az ARD csatornán sugárzott nagysikerű „Tetthely” krimisorozat forgatókönyvével vált széles körben ismertté. Mario Giordanot a Bajor Filmdíjjal is kitüntették.

Giordano felolvasásával mindenkit lenyűgözött, nem csoda, hogy kevés idő maradt a kérdésekre. Mario Giordano mély hatást gyakorolt a hallgatóságra, személyisége mindenkit magával ragadott és őszinte, hiteles válaszaira újabb és újabb kérdések születtek.

A Budapesti Német Iskola ezúton is köszönetet mond Mario Giordanonak és a német munkaközösségnek, aki a két felolvasást megszervezte és az író látogatását iskolánkban előkészítette.