Követségi fogadás a német nemzeti ünnepen

2013. október 3.

A német nemzeti ünnep alkalmából a Német Demokratikus Köztársaság magyarországi nagykövete, dr. Hoffmann Matei közel 500 vendéget hívott meg a Budapesti Német Iskolában tartott fogadásra. A Magyar Külügyminisztérium helyettes államtitkára, Prőhle Gergely is a meghívottak között volt.

Dr. Hoffmann Nagykövet Úr Kelet- és Nyugat-Németország újraegyesítésének 23. évében „történelmi aratóünnepnek” nevezte a rendezvényt, és rámutatott Magyarország fontos szerepére az 1989-es év eseményei kapcsán.

Beszéde végén a Német Iskola tanulóinak kórusa zenetanáruk, Langrock Kerstin vezetésével elénekelte mindkét nemzeti himnuszt, valamint az Európai Unió himnuszát.

A Budapesti Német Iskola és fenntartója, a Budapesti Német Iskola Alapítványa köszönetet mondanak a lehetőségért, hogy az iskola immár második alkalommal (először 2012-ben) mutatkozhatott be egy szélesebb politikai, gazdasági es kulturális fórumon.

Fotos: Copyright: Deutsche Botschaft Budapest / Sípos