A Lions Club fennállásának 10. évfordulóját ünnepli

2012. december 07.

2012. december 7-én ünnepelte az 1. Német nyelvű Lions Club Thomas Mann-Budapest fennállásának 10. évfordulóját a Budapesti Német Iskolában. Az iskola gimnáziuma szintén a német irodalmi Nobel-díjas író nevét viseli.

Hans-Günther Hogg, a Lions Club elnöke beszédében visszatekintett a klub 10 éves történetére, és rámutatott a Lions Club értékeire és céljaira itt Budapesten. Ezt követően a csaknem 100 meghívott vendégnek lehetősége nyílt arra, hogy a Wilhelm Droste német nyelvész és irodalmár és Dieter Uesseler klubtag között folyó párbeszéd alapján Thomas Mann életének Magyarországhoz és Budapesthez kötődő érdekes fejezeteivel megismerkedhessenek.

Az est fénypontja a Lions Club Thomas Mann, a Német Iskola, az iskola fenntartója és a Támogatói Egyesület közötti együttműködési megállapodás aláírása volt. A „Lions Quest“ program bevezetésével, amely a fiatalok szociális kompetenciájának fejlesztését tűzte ki céljául, a megállapodás már ebben a tanévben megvalósul.

Külön köszönetet mondunk a Német Iskola azon tanulóinak, akik zenei előadásukkal hozzájárultak a sikeres rendezvényhez.

Kooperationsvereinbarung