Gárdonyi üdülő

A budapesti Német Iskolának saját üdülője van a Velencei tónál, Gárdonyban. Gárdony közel 45 perc alatt elérhető a rendszeres vonatjárattal Budapestről. Az üdülő közvetlen szomszédságában (kb. 15 perc gyalog) található a helyiség pályaudvara és több bevásárlási lehetőség.

Az üdülő 36 főnek nyújt alvási lehetőséget, saját konyhával, étkezővel és társalkodóval rendelkezik. Az üdülő közvetlen összeköttetésben van egy csatornán keresztül a Velencei tóval, így az üdülő területéről ki lehet kanuzni az üdülő kizárólagos használatában álló kanukkal a vízre. Ezen kívül különböző sportolási lehetőségeket kínálunk  a gyerekeknek, pl. asztaliteniszt, kosárlabdát és egy kis réten focizást.

Az üdülőt minden évben több osztályunk veszi hétvégi kirándulásokhoz és egyhetes osztálykirándulásokhoz igénybe. Ezen kívül a musical-szakkör is itt tartja hétévégente a próbáit, és a francia munkaközösség is itt tölti a Begegung - hétvégét a francia partneriskolával.