DSB-s diákok sikeres szereplése magyar nyelvű országos tanulmányi versenyeken

2017. szeptember - október

Örömmel tájékoztatunk minden kedves érdeklődőt diákjaink sikeres szerepléséről különböző magyar nyelvű országos tanulmányi versenyeken:

Az iskola hat tanulója  bejutott a DAF "Lesewurm"  olvasási verseny országos döntőjébe

és a következő eredményt érte el:

az első kategóriában (5./6. osztályosok és 1-2 éve németet tanulók):  Janikovszky Manó (2.m) a 4. helyet érte el.

a második kategóriában  (7./8.  osztályosok és 3-4 éve németet tanulók):  Müller Borka (4.m) a 7. helyetFonalka Fanni (5.s) és Janikovszky Laura (4.m) az  5. helyet érte el.

Szederkényi Kincső (4.m) kategóriájának egyedüli győztese lett!

Minden résztvevőnek szívből gratulálunk!

A 2017/2018  tanév Bolyai Csapatversenyek eredményei

A 2017 őszén megrendezett Bolyai Matematika Csapatverseny (3-8. osztály) körzeti fordulóján

iskolánkból összesen 13 csapat 51 tanulója indult.

A legjobb helyezést az 5.m osztály egyik csapata érte el, akik a résztvevő 71 csapat közül a nyolcadik helyen végeztek.

A csapat tagjai: Bartók Blanka, Bartók Dénes, Liu Sheng Yang, Szederkényi Kincső.

Gratulálunk nekik!

A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny (3-8. osztály) körzeti fordulóján

iskolánkból szintén 13 csapat 52 tanulója indult.

A legjobb helyezést a 8.s osztály egyik csapata érte el, akik 23 csapat közül a hatodik helyen végeztek, s ezzel díjazottak lettek.

A csapat tagjai: Benkó Eszter, Káposzta Sára, Szabadi Eszter, Szántó Hanna.

Gratulálunk nekik!

A Bolyai versenyek összes résztvevőjének köszönjük a munkáját, és nekik is gratulálunk!