MEP 2016

2016. április

Az évente megrendezésre kerülő Model European Parliament idei szolnoki ülésén kilenc DSB-s tanuló képviselte iskolánkat. A 9. és 11. évfolyam diákjai az iskolai felkészítést követően sikeresen képviselték a hivatalos német álláspontot többek között a migránspolitika, a külügy, a környezetvédelem, illetve a nők jogai és az esélyegyenlőség témakörében. Delegációnk tagjai az egy hetes rendezvényen rengeteg élménnyel, tudással és sok új ismerőssel gazdagodtak. Németország álláspontját sikerült olyan aktívan és hitelesen képviselni a bizottsági és a plenáris üléseken, hogy két delegáltunk, Prokopp Maximilian és Van de Looij Lisa továbbjutottak a Nemzetközi MEP ülésére, mely októberben kerül megrendezésre Koppenhágában, illetve Maastrichtban.

Delegáltjainknak gratulálunk a szép eredményekhez!

A projekt résztvevői:

9. évfolyam: