Lehet a némettanítás egyszer más is!

A 8. s osztály a Musik + X“ kiállításon a Millenárison

2010. január 27-én, szerdán a 8. s osztály így indult el némettanáraival, Samsel és Szinna tanárnővel a Goethe Intézet Millenárison megrendezett „Musik + X“ kiállítására. A németországi modern zene négy stílusát, a pop-ot, indierock-ot, a hip-hop-ot és a techno-t mutatja be az elsősorban multimediális kiállítás. Az egyes zenei irányokat négy állomáson ismerheti meg az érdeklődő: Van, ahol egy üveggömbbel jelenítik meg a tipikus technodiszkót miniatür formában, másutt a rajongói postán, vagy pl. a popegyüttes, a Tokio Hotel koncertbelépőin keresztül, vagy a hip-hop eredeti lemezeiből készült montázsokban elevenednek meg az egyes irányok. A kiállítás jelentős részét képezik a nagy vetítőfelületek, ahol „megy a zene“, s ahol minden információ multimediálisan jelenik meg. Minden „hallgatóponton“ számtalan fejhallgató áll rendelkezésre, amelyek az egyes irányzatok „lehallgatására“ hívogatnak. Tartalmasak és érdekesek a vetített és a meghallgatható szövegek, így a látogató valóban eleven képet kap a jelenlegi németországi könnyűzenei viszonyokról.

A 8. s tanulóinak is tetszett a kiállítás, s mindenkinek volt lehetősége, hogy kedvenc zenei irányzatát élvezhesse, de arra is volt mód, hogy felfedezhessenek számukra még ismeretlen művészeket vagy együtteseket. Ugyanilyen érdeklődést váltott ki a pont akkor és ott szintén működő digitális technikát bemutató kiállítás, így az óra valóban gyorsan telt el.

(Hanne Samsel)