Felső-középfok

Kulcsár András
Tel.: 0036-1-391 91 18
E-Mail: andras.kulcsar@deutscheschule.hu

A német kifejezés (Oberstufe) magyar megfelelője egy kicsit nehézkes, ezért a továbbiaknak a német szakszót használjuk majd.

A 11-12. osztály iskolánkban sajátos egységet alkot, ez az "Oberstufe". Célja a gimnáziumi tanulók eljuttatása a német és - a magyar tanulók esetében - a magyar érettségi követelmények teljesítéséig. Tekintettel arra, hogy a német és a magyar előírásoknak egyaránt meg kell felelnünk, a tantárgyi rendszer és a vizsgák rendszere, elfogadása, a német és a magyar bizonyítvány egymásnak való megfeleltetése egy első látásra talán bonyolultnak tűnő rendszert hozott létre.

A német és magyar érettségi rendszeréről, az érettségi vizsga és a felsőoktatási felvételi eljárás sajátosságairól egy összefoglalást készítettünk, melyet a hivatkozást követve tekinthetnek meg.

A 2011. március 23-i szülői tájékoztató után jelent meg a kormányrendelet, amely szabályozza, hogy 2013-tól mely szakokra, mely képzési területekre való bekerüléshez kell emelt szintű érettségi vizsgát tenni. Fontos változás, hogy az orvosi és az erdőmérnöki képzésekben két emelt szintű vizsga letétele követelmény, minden más képzésben legalább egy emelt szintű vizsgát kell teljesíteni.  A DSB tájékoztatóját ennek megfelelően aktualizáltuk.

Táblázat a német érettségi vizsga pontszámának kiszámításához

Tájékoztató az érettségi vizsgatárgyak kiválasztásáról és az érettségi átlag megállapításáról

1. Tantárgyválasztási tájékoztató (10. évfolyam)

2. Tantárgyválasztási tajákoztató (10. évfolyam)