Iskolabővítési projekt

Információk és tervek

projekt-schulerweiterung2A projekt megvalósítását az iskolánk iránti folyamatosan növekvő érdeklődésre történő reagálás, az ehhez kapcsolódó igényekhez történő alkalmazkodás jellemezte. Az új épületszárnyak létrehozásával megvalósul a 12 osztályos képzés két párhuzamos osztállyal, valamint a felső tagozatban a jövőben akár 3 párhuzamos osztállyal.

A jelenleg meglévő épület két végén, két ütemben tervezzük a terjeszkedést. Az első ütemben épülő bővítményben az általános iskola kap új tantermeket, és korszerű berendezésekkel ellátott, tágas menza kerül kialakításra. Az építkezés egy második, későbbi szakaszában a gimnázium terjeszkedik majd. Az épületbővítéssel a modern megjelenésű és racionálisan kialakított oktatási környezet jelentősen hozzájárul az intézményt ma is jellemző pedagógiai és módszertani munka fenntartásához, fejlesztéséhez.

Az engedélyezési terveket 2015. december 16-án benyújtottuk az építési hatósághoz. Ezekből lentebb találhatnak ízelítőt.

Az Alapítványi Tanács

Prezentáció a Szülői Tanács 2015. nov. 25-i ülésén