A Budapesti Német Iskola Alapítványi Tanácsa

A Budapesti Német Iskola Alapítványt, a Budapesti Német Iskola fenntartóját 1992-ben alapította a Német Szövetségi Köztársaság, a Magyar Köztársaság, Baden-Württemberg tartomány és a magyar főváros, Budapest. Az alapítvány legfontosabb döntési és ügyintéző szerve a kilenctagú Alapítványi Tanács, amely kéthavonta tart rendes ülést. Az Alapítványi Tanács üléseinek meghívóját időben kihelyezzük az Alapítvány hirdetőtáblájára a színházterem mellett.

Ezért arra kérjünk mindenkit, hogy az Alapítványi Tanácsnak benyújtandó kérvényeket legkésőbb 10 nappal a következő ülés időpontja előtt elektronikus úton küldje el a következő címre:

kuratorium@deutscheschule.hu

Alapítói okirat (2016. decemberi, módosított)

A Fővárosi Törvényszék végzése (2016. december 27.)

Az Alapítványi Tanács ügyrendje

Az Alapítványi Tanács német nyelvű bemutatkozó szórólapja

A Budapesti Német Iskola Alapítvány Alapítványi Tanácsának bejegyzett tagjai:

• Robert Somogyi, a szülők, ill. az iskola támogatóinak képviselője, egyben az Alapítványi Tanács elnöke
  • Timku Szabolcs, alapítói képviselő, Magyarország
  • Maria Altmann, alapítói képviselő, Német Szövetségi Köztársaság
  • Stefanie Rolli, alapítói képviselő, Baden-Württemberg tartomány
  • Botházy Emese, alapítói képviselő, Budapest Főváros Önkormányzata
  • Peter Inzenhofer, a német gazdaság képviselője
  • Norbert, Langen, a szülők, ill. az iskola támogatóinak képviselője, egyben kincstárnok
  • Inken Hefele, a szülők, ill. az iskola támogatóinak képviselője és egyben az Alapítványi Tanács elnökhelyettese
  • Maria Wolfart, a magyarországi német népcsoport képviselője