Beiskolázási ünnepség 2016

2016. szeptember 3.

A Budapesti Német Iskola  2016. szeptember 3-án ünnepélyes évnyitóval köszöntötte az új elsősöket. Az osztályok kabalállatkáik, Süsü és Mo segítségével ismerkedtek meg a két tanítónénivel, Frau Czakóval és Frau Niemeierel.

Az iskola aulájából vidám zene kíséretében, virágívekkel díszített alagúton keresztül érkeztek meg a nebulók az ünnepségre.

Herr Marenholtz igazgató úr köszöntö szavait az iskola nagyobb tanulóinak versekkel, zenével, színpadi játékkal tarkított előadása követte. A negyedik évfolyamos patrónusok egy-egy napraforgóval köszöntötték az elsősöket és kísérték őket az osztálytermeikbe, ahol már az új köynvek és füzetek vártak rájuk. Az izgalom akkor ért a tetőfokára, amikor minden egyes kisdiák végre megkapta szüleitöl a várva várt iskolatölcsért, benne mindenféle apró meglepetéssel az iskolakezdéshez.

Szeretettel kivánunk minden kedves új első osztályos tanulónknak izgalmas és sikeres iskolaévet!